Hodina deťom

TENTO PROJEKT SA REALIZUJE VĎAKA PODPORE Z FONDU HODINA DEŤOM

Vianočné ikebany

Pred vianočnými prázdninami sa uskutočnila na Gymnáziu L. Stöckela zaujímavá výstavka aranžovaných ikebán, ktorá upútala študentov i profesorov.

Predchádzala jej dôkladná organizačná príprava a záujemcovia o aranžovanie sa stretli v klube, kde sa dozvedeli inštrukcie o priebehu celej akcie. I keď sa celá aktivita konala v čase, keď sa už väčšina študentov teší na blížiace sa prázdniny, záujem z ich strany bol značný. Do aranžovania sa prihlásilo 10 študentov 2. a 3. ročníka GLS, ktorí si vhodné drobné ozdoby zháňali sčasti sami, sčasti bol materiál potrebný na aranžovanie zakúpený z financií poskytnutých z fondu Hodina deťom.

Výroba ikebán sa uskutočnila v školskej klubovni a podujatie sa nieslo v príjemnom očakávaní, ako študenti svojich spolužiakov i pedagógov prekvapia. Niektorí z nich veľmi prekvapili tým, že sami v sebe objavili novú zručnosť, nápaditosť i estetické cítenie. Pri práci vládla v klubovni predvianočná nálada, ktorá na chvíľu pomohla zabudnúť na školské povinnosti. Výsledok úsilia študentov bol nakoniec prezentovaný vo vestibule školy.

Celá akcia sa stretla s kladným ohlasom, všetky ikebany boli nádherné, za čo patrí poďakovanie všetkým súťažiacim, ktorí si našli čas a svojimi výtvormi nám navodili vianočnú atmosféru. Organizáciu celého podujatia mali na starosti PhDr. Lenka Lukáčová, Andrea Jaroščáková a Juliana Kaliňáková, ktorým sa táto myšlienka zapáčila. Takéto podujatie sa konalo v našej škole po prvýkrát práve vďaka podpore z Fondu Hodina deťom.

Našim zámerom bolo motivovať študentov k tvorivosti a rozvíjaniu estetického cítenia. Veríme, že sa nám to podarilo, a že budeme inšpiráciou pre iných študentov aj v budúcnosti.