Hodina deťom
TENTO PROJEKT SA REALIZUJE VĎAKA PODPORE Z FONDU HODINA DEŤOM

Obchodovanie s ľuďmi

Vyše 100 000 ľudí ročne sa len v Európe stane obeťou obchodovania s ľuďmi. Ide o tretí najvýnosnejší nelegálny obchod na svete po obchode s drogami a so zbraňami. Obchodníci s ľuďmi pripravia svoje obete o základné ľudské práva: slobodu pohybu, slobodu voľby, právo na ochranu svojho tela, právo na voľbu svojej budúcnosti. Obchodovanie s ľuďmi je trestný čin. Žiaľ obeťami sa nestávajú len tí ľahkovážní a nevzdelaní ale aj tí rozvážní a obozretní. Obchodníci sa totižto nehanbia inzerovať a verejne ponúkať prácu za výhodných podmienok a krásne finančne ohodnotenú, väčšinou v zahraničí, za ktorou sa ukrýva rôzna nekalá činnosť, ako prostitúcia, nútená práca bez nároku na mzdu, nútené manželstvo, predaj drog, či dokonca obchod s orgánmi.

Koordinátor prevencie drogových závislostí a sociálnopatologických javov Mgr. Stanislava Hrušková pripravila pre žiakov 3. ročníkov prednášku s besedou, kde sa mohli študenti dozvedieť o tomto nekalom obchode, jeho nástrahách a ako sa niečomu takému vyhnúť, prípadne ako sa zachovať pri stretnutí s niečím takým doma či v zahraničí.