Hodina deťom

TENTO PROJEKT SA REALIZUJE VĎAKA PODPORE Z FONDU HODINA DEŤOM

Otvorenie školského filmového klubu pri GLS v Bardejove

1.jpgNa začiatku to bol iba taký obyčajný nápad: „Čo s načatým popoludním? Pozrime si film!“ Bohužiaľ, v našom meste to však môže byť menší problém. Najbližšie kino, ktoré premieta celoročne, je až v Bardejovských Kúpeľoch a  filmový klub pre náročnejších divákov by sme aj tam hľadali len márne. Možnosť pozrieť si menej komerčný, no o to kvalitnejší film sa tak naskytá len príležitostne.

Práve spomínaná situácia podnietila vytvorenie Školského filmového klubu na Gym2.jpgnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove. Zrealizovať takúto myšlienku sa podarilo vďaka ústretovosti riaditeľstva GLS, a tak sa študenti v piatok, 25.januára 2008, dočkali prvého, samozrejme, bezplatného premietania filmu v priestoroch nedávno otvorenej školskej klubovne. Výber filmov umožňuje fanúšikom filmového plátna preniknúť hlbšie do sveta filmu.

Školský filmový klub bude premietať vždy v piatok popoludní filmy rôznych žánrov. Veríme, že každý návštevník si príde na svoje, a že záujemcovia o filmovú tvorbu sa budú na tieto stretnutia tešiť. Chceme predstaviť filmy, ktoré sú možno menej známe, ale na kvalite im to neuberá. Pri ich výbere sa filmový klub opiera o  skúsenosti Bc. Jozefa Udiča, ktorý pôsobil v bývalom filmovom klube Freska v Bardejovských Kúpeľoch a na slávnostnom otvorení nášho filmového klubu sa sám zúčastnil.

Veríme, že sa táto nová aktivita v našej škole uchytí a získa na popularite medzi študentmi GLS.

Stanislav Pelák, člen rady ŠFK pri GLS