Jaroslav Hofierka

(1969)

Povolanie: vysokoškolský pedagóg

Pracovisko: Katedra geografie a regionálneho rozvoja, Fakulta humanitných a prírodných vied,  Prešovská univerzita v Prešove

Absolvent  GLS: 1987

Akademické tituly a hodnosti:

1987 - 1992   - Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

Mgr., PhD., doc.

Výskum: problematika geografických informačných systémov a modelovanie krajiny

Medzinárodné skúsenosti:

1992 -  University of Herdfordshire, Hatfield, U.K.

1992 -  Danish Technical University, Copenhagen, Dánsko

2002  -  North Carolina State University, Raleigh, USA

Výber z publikovaných prác (1992-2007)

Hofierka, J., Huld, T., Cebecauer, T., Šúri, M. (2007): Open Source Solar Radiation Tools for Environmental and Renewable Energy Applications

Hofierka, J., Cebecauer, T. (2007): Spatially distributed assessment of solar resources for energy applications in Slovakia.
Cebecauer, T., Hofierka, J. (2007): The consequences of land cover changes on soil erosion distribution in Slovakia. Geomorphology. In press.
Hofierka, J., Mitasova, H., Neteler, M. (2007): Geomorphometry in GRASS GIS. In: Hengl, T., Reuter, H. I. (editors): Geomorphometry: Concepts, Software, Applications. JRC EC, Ispra, Italy. In press.
Hofierka, J., Cebecauer, T. (2007): Spatial interpolation of elevation data with variable density:
Hofierka, J., Cebecauer, T., Šúri, M. (2007): Optimisation of Interpolation Parameters Using a Cross-validation. In: Peckham R.J., Jordan G. (eds.)  Digital Terrain Modelling, Development and Applications in a Policy Support Environment, Series: Lecture Notes in Geoinformation and Cartography, Springer, ISBN: 978-3-540-36730-7.
Šúri, M., Huld, T., Hofierka, J. (2007): Solar resource modelling for energy applications.  In: Peckham R.J., Jordan G. (eds.)  Digital Terrain Modelling,
Potocký, P., Hofierka, J. (2006): Potenciál využitia obnoviteľných zdrojov energie v regionálnom rozvoji Slovenska.

Hofierka, J., Koco, Š. (2006): Modeling the inception of gullies formed around medieval town of Bardejov, Slovakia using geographic information systems. Hofierka, J. (2006): Digitálny model mesta Bardejova a jeho využitie pri plánovaní rozvoja mesta. Zborník prednášok z konferencie „BARDKONTAKT 2006 –

Hofierka (2006): Problémy súčasnej slovenskej geografie a možné riešenia.
Hofierka, J. (2006): Multivariačná interpolácia prírodných javov v geografickom informačnom systéme.

Hofierka, J., Koco, Š. (2005): Modelovanie vzniku výmoľovej erózie v okolí Bardejova pomocou geografických informačných systémov.

Hofierka, J. (2005): Interpolation of Radioactivity Data Using Regularized Spline with Tension.