Fotografia nie je k dispozícii Cyril Lenárt
*1933
pedagóg a vedecký pracovník
Povolanie: pedagóg a vedecký pracovník

Pracovisko:
Katedra matematickej analýzy Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach

Vzdelanie:
  • 1949 - 1953 Gymnázium Bardejov
  • 1953 - 1958 Matematicko-fyzikálna fakulta Karlovej univerzity v Prahe (odbor matematika, špecializácia matematická štatistika)

Akademické tituly a hodnosti:
  • obhajoba kandidátskej dizertačnej práce na MFF UK v Prahe
  • RNDr. - doktor prírodných vied
  • titul kandidát fyzikálno-matematických vied v odbore pravdepodobnosť a matematická štatistika na MFF Karlovej univerzity v Prahe

Pôsobenie:
  • 1958 - 1965 Katedra matematiky a deskriptívnej geometrie Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene
  • 1965 - Katedra matematiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach

Výskum:
Teória pravdepodobnosti a matematická štatistika (práce týkajúce sa limitných viet v teórii pravdepodobnosti, hlavne centrálnej limitnej vety a odhadov jej zvyškového člena a práce problematiky pravdepodobnosti veľkých odchýliek)

Publikačná činnosť:
  • autor a spoluautor manografickej literatúry
  • autor vysokoškolských skrípt z matematiky
  • spoluautor celoštátnej vysokoškolskej učebnice: Pravdepodobnosť a matematická štatistika (ohodnotená cenou rektora UK v Bratislave ako najlepšia učebnica roka 1984)
  • recenzent vedeckých článkov, výskumných správ, rigoróznych a diplomových prác, skrípt